Strona główna > Windykacja > Jak znaleźć ukrywające się dłużnika cz. I

Jak znaleźć ukrywające się dłużnika cz. I

Niektórzy dłużnicy mogą dosłownie w ciągu jednego dnia zniknąć z powierzchni ziemi, tak nam się przy najmniej wydaje, bo przecież zawsze byli pod ręką, a teraz nie ma ich firmy, nie ma ich w domu, rodzina nie wie gdzie się znajdują, a na sugestię że chyba wyjechał na wyspy jeży się nam włos na głowie, bo przecież gdzie my mamy go tam szukać.
No tak, jesteś świetnym mówcą, twoje telefony windykacyjne mają 90% skuteczności, ale przecież nie zadzwonisz do kogoś kogo zwyczajnie nie ma. Świetnie zredagowane wezwania do zapłaty zwraca ci poczta z adnotacją adresat się wyprowadził.
Prowadziłem kiedyś sprawę w sądzie, gdzie dłużnik miał znanych miejsc zamieszkania koło 8. Pisma do ówczesnego CBA dały odpowiedź, że z każdego miejsca został wymeldowany administracyjnie. Dłużnika miał na koncie kilka bezskutecznych egzekucji, niepłacone alimenty. Rodzina nie odpowiadała gdzie się ukrywa, US podał nam adres osób, które nie miały z dłużnikiem nic wspólnego (ot mieszkał ona tam kilka lat wcześniej). Zaczęliśmy wzywać na świadków poszczególnych jego znajomych, w końcu pod powagą sądu i odpowiedzialności karnej jedna osoba sie złamała i podała nam namiar. Policja sprawdziła, ze dłużnik faktycznie tam przebywa, sprawę oczywiście przegrał. Miało się zacząć najlepsze, czyli ponowna zabawa tym razem z pomocą komornika, ale na szczęście zmasowane działania poszukiwawcze na tyle zniechęciły dłużnika, że zapłacił dobrowolnie.
No teraz pytanie, czy chcesz się w to wszystko bawić. Bo choć nazywam to zabawą jest to naprawdę żmudne, ciężkie i długotrwałe, a zabawa, bo przypomina zabawę w chowanego lub/i kotka i myszkę. Jest prawie pewne, ze ta osoba uciekła i ukrywa się nie dlatego, że ma niezapłacony jeden rachunek dla ciebie, ale dlatego, że czyhających nań wierzycieli jest znacznie więcej. Jeśli Ty zaczniesz szukać pierwszy, prawdopodobnie pierwszy otrzymasz pełną kwotę długu.
Teraz od ciebie zależy czy podejmiesz się takiego dłużnika poszukiwać czy też nie i czy chcesz to robić samemu czy za pomocą agencji wywiadowczej.
W następnej części napiszę jak i gdzie dłużnika można szukać.

Reklamy
 1. miki
  Grudzień 9, 2011 o 12:07 pm

  moja żona tez sie ukrywa poniewaz ma do splaty kilka kredytow , a z koleżankami zerwała kontakt jedyny kontakt jaki można ja złapać to dowiedzieć się do ktorej szkoły chodzi dziecko i tam ją spotkać Ale co ztego kasy i tak nie odda bo za długi bankowe nie zamykają ,A ona sie śmieje .Tylko nie mysli co bedzie na starość bo teraz jest młoda i jest na utrzymaniu kochanka a do legalnej pracy nie pójdzie bo ja namierzą .A dziecko rośni i z czasem sie zapyta dilczego mama tak czesto zmienia mieszkania

  • Grudzień 10, 2011 o 9:48 am

   Ale w kodeksie karnym są zapisy dotyczące wyłudzenia kredytu, czy utrudniania zaspokojenia, pytanie, czy zainteresowany bank chce prowadzić takie postępowania (zawiadamiać, popierać) przeciwko wierzycielom.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: